تبلیغات
میثاق - ماه رمضان تمرین گرسنگی در برابر سختی های زندگی است
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : محمد بوستانی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
میثاق
یا مهدی!!!
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
آیت الله نمازی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی كاشان:
ماه رمضان تمرین گرسنگی در برابر سختی های زندگی است

نماینده ولی فقیه در كاشان گفت: فلسفه نظام آفرینش یك چیز است و آن هم بندگی خدا است، بنده خدا نباید بنده هوای نفس و اسیر هوای شیطان و بنده و برده قدرت باشد.

به گزارش پورتال خبری كاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه دركاشان پیش از ظهرامروز مراسم تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان كاشان در سالن اجتماعات پلیس راهور این شهرستان با اشاره به آثار و دستاوردهای تشریعی روزه گفت: روزه داری در همه ادیان بوده و هست و برامت اسلامی نیز واجب است تا یك ماه از 12 ماه سال را روزه داری كنند.

وی افزود: روزه داری تكلیف و حكمتی است كه انسان آزاده و خارج از قید و بند خود را موظف می كند تا 17 ساعت از روزهای سخت و طاقت فرسای تابستان از خوردن و آشامیدن امساك كند و علاوه بر امساك چشم و گوش و جوارح خود را نیز از گناهان به دور داشته باشد و پاك و منزه بدارد.
 
امام جمعه كاشان، روزه داری و امساك را تمرین خود بازداری انسان های مومن و متعهد دانست تا خود را در برابر سختی ها و مشكلات و پیچ و خم های زندگی آزمایش و آماده كند.
 
وی، تقوا را هدف همه ادیان الهی دانست و با اشاره به این كه روزه داری و امساك برای مقایله با سختی ها و مشكلات نیازمند تمرین است یاد آورشد: همه چیز انسان مؤمن و موحد استاندارد است و نباید از خط قرمز ها عبور كند.
 
امام جمعه كاشان، روزه داری و امساك را تمرین خود بازداری انسان های مومن و متعهد دانست تا خود را در برابر سختی ها و مشكلات و پیچ و خم های زندگی آزمایش و آماده كند.
 
وی، تقوا را هدف همه ادیان الهی دانست و با اشاره به این كه روزه داری و امساك برای مقایله با سختی ها و مشكلات نیازمند تمرین است یاد آورشد: همه چیز انسان مؤمن و موحد استاندارد است و نباید از خط قرمز ها عبور كند.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، كمال انسان را درخداشناسی دانست و افزود: انسان باید به درجه ای از كمال برسد كه به جزء خدا نبیند و همه دنیا و جاذبه هایش در نگاه او فقیر و كوچك باشد و این بالاترین درجه انسانی است كه انسان می تواند به آن دست پیدا كند.
 
آیت الله نمازی گفت: كسی كه لباس هستی و لباس وجود را بر اندام انسان پوشانیده است خدا است و او است كه بر همه ما حق دارد و ما باید بنده خدا باشیم  چرا كه هیچ رتبه ای بالاتر از عبدالله شدن و بنده خدا شدن نیست.   
 
به گفته وی ، علاوه بر آثار و دستاوردهای تشریعی روزه ، روزه داری آثار و دستاوردهای علمی زیادی است كه تأثیر بسزایی در سلامت انسان و مقاومت ملت در برابر تهدید ها و تحریم ها دارد.
 
نماینده ولی فقیه دركاشان یادآورشد: ملتی كه سالی یك ماه در ماه رمضان تمرین گرسنگی می كند اگر با تحریم های دشمن روبرو شود گذشتن از تحریم ها و سختی های تحریم ها برایش آسان می شود.
 
آیت الله نمازی گفت:  ما در صدر اسلام نیز كه پیامیر و یارانش طی مدت 4 سال در شعب ابیطالب در برابر تحریم های دشمن مقاومت كردند، تجربه تحریم های دشمن را داریم و امروز نیزملتی كه یك ماه از سال را  روزه دار است و تمرین گرسنگی دارد، مقاومت در برابر سختی ها برایش سهل و آسان است.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأكید بر این كه روزه سرمایه تقوا است و علت پیدایش تقوا است، روزه داری را یكی دستاورد الهی دانست و گفت: زمانی كه انسان توانست 17 ساعت از خوردن و آشامیدن خودداری كند و خودش را مدیریت كند، این دستاورد الهی است.
 
آیت الله نمازی با توصیه بر بندگی خدا و تحصیل تقوا ، سعادت و عزت و عظمت یك ملت را در طهارت و پاكی انسان ها دانست و گفت: ملت هایی كه از این نعمت برخوردار نیستند در دریایی از آلودگی دست و پا می زنند.
 
امام جمعه كاشان فرصت های عمر انسان ها را زودگذر دانست و با اشاره به این كه از این فرصت ها باید بیشترین بهره برداری را داشت و یادآورشد: خداوند به آیت الله مهدوی سلامتی عطا كند ایشان ماه رمضان سال گذشته را در تلویزیون درس اخلاق داشت اما امسال از حضور او در رسانه ملی بهره مند نیستیم لذا انسان باید از فرصت بی بدیل عمر خود نهایت استفاده را داشته باشد.
 
آیت الله نمازی یاد آورشد: علاوه بر نظام تشریعی و نظام تكوینی یكی از نعمت های خداوند تأسیس حكومتی مبتنی بر تقوای الهی است كه خداوند تا كنون چنین نعمتی را به  هیچ ملتی نداده است.
 
وی با اشاره به این كه هیچ ملتی در دنیا رهبری مقتدرتر از رهبر نظام اسلامی ایران ندارد افزود: كدام یك از رهبران دنیا را می توانید معرفی كنید كه مانند رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران افتخار نیابت امام زمان را داشته باشد.
 
به گفته وی، هیچ كدام از رهبران دنیا صلاحیت آن را ندارند و تمامی رهبران دنیا بدون استثنا دارای پرونده هستند ، برخی از آنها دارای پرونده اقتصادی و برخی از آنها دارای پرونده مفاسد اخلاقی و برخی دیگر هر دو پرونده را با هم دارند.
 
امام جمعه كاشان یادآورشد: برای پاسداری از نظام رسالت بزرگی بر عهده ما است و نباید نسبت به آینده نظام در برابر آسیب ها و تهدید ها داخلی و خارجی دشمن بی خیال و بی تفاوت بود.
 
آیت الله نمازی گفت یكی از نهادهایی كه مسؤولیت پاسداری از نظام جمهوری اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی را برعهده دارد نیروی  های مسلح و در راس آن نیروی انتظامی است.
 
وی افزود: قوام یك ملت در سایه اقتدار و قدرت نیروهای مسلح آن كشور است واز بین نیروهای مسلح نیروی انتظامی علاوه بر پاسداری از مرزهای میهن اسلامی در كار مبارزه با اشرار و اراذل و اوباش و مفاسد اجتماعی را نیز بر عهده دارد و این رسالت بزرگی است كه بر عهده این نیرو قرارگرفته است.
 
امام جمعه كاشان،  لحظه به لحظه كار نیروی انتظامی را عبادت و خدمت به مردم و جامعه برای برقراری امنیت اجتماعی دانست و یادآورشد: مبارزه با اشرار و مفاسد اجتماعی وظیفه اصلی نیروی انتظامی است.
 
آیت الله نمازی همچنین نیروی انتظامی را در خط مقدم با تهاجم فرهنگی غرب و مبارزه با بداخلاقی های فضای مجازی و اینترنت و قاچاقچیان مواد مخدر اعلام كرد و افزود: نیروی انتظامی برای موفقیت در انجام ماموریت های نیازمند  تعامل و همكاری مردم است.
 
در ادامه این مراسم سردار عبدالرضا آقا خانی فرمانده انتظامی استان اصفهان نیز از شهرستان كاشان به عنوان یكی از شهرستان ویژه و پیشرو در جبهه و جهاد و شهادت نام برد و افزود: امتیازدهی امروز به شهرستان ها براساس سبق ، ایثارگری و شهدای هر شهرستان است كه شهرستان كاشان در استان اصفهان به عنوان یكی از شهرستان های مطرح در 8 سال دفاع مقدس است.
 
وی افزود: شهرستان كاشان یكی از شهر استثنایی از دیدگاه ناجا است كه نیروی انتظامی نگاه ویژه ای در بحث امنیت این شهرستان به ویژه امنیت پایدار در كاشان دارد.
 سردار عبدالرضا آقا خانی، یكی از افتخارات ناجا را فرماندهی رهبر معظم انقلاب  به عنوان فرمانده كل قوا دانست و گفت: نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی در رأس به سرچشمه ولایت متصل است.
 
لازم به توضیح است سرهنگ منوچهر صفایی فرمانده سابق انتظامی كاشان بعد از 5 سال خدمت جای خود را به سرهنگ مهدی پورغلامحسین فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان كاشان داد.
نوع مطلب :
برچسب ها : ماه رمضان تمرین گرسنگی در برابر سختی های زندگی است، خدا، تشنگی، گرسنگی، روزه، روزه دار، افطار،
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر