تبلیغات
میثاق - نگاهی به 2 سال نمایندگی کاشان در مجلس شورای اسلامی
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : محمد بوستانی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
میثاق
یا مهدی!!!
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
2 سال از فعالیت نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گذشت .  
2 سال و 3 ماه پیش 15 نفر از نامزدهای تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه كاشان و آران و بیدگل به مدت یک هفته بطور رسمی خود را به مردم معرفی كردند . 
با پایان فرصت تبلیغات ، به سادگی و بر اساس شواهد و قرائن و گفتگوهای محفلی و خانوادگی ، رقبای اصلی این دوره از انتخابات شناسایی شدند به گونه ای كه رقابت اصلی بین 4 تا 5 نفر از نامزدها محدود شد و كارشناسان ، ماندن 10 نفر از آنان را در عرصه رقابت بی فایده دانستند . 
ولی 14 نامزد حوزه انتخابیه كاشان و آران و بیدگل درخصوص كسب بیشترین آرای مردم این حوزه به یقین و  این باور رسیده بودند كه بامداد روز 13 اسفند ، نامشان به عنوان منتخب مردم این دو شهرستان از صدای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد برای همین حاضر نشدند ، میدان را برای گزینه های اصلی ، بازتر و وسیع تر كنند و ماندن تا پایان رقابت را بر تجمیع آبرومند آرا در سبد یک نامزد یا نامزدهای مطرح ، ترجیح دادند . 
گرچه تمام كسانی كه صلاحیت آنان برای نمایندگی مردم كاشان و آران و بیدگل تایید شده بود بر اساس حق قانونی خود می توانستند تا آخرین ساعت رای گیری در عرصه رقابت باقی بمانند اما از جمع 15 نفری آنان ، فقط یك نامزد به نفع مردم شهرستان آران و بیدگل از رقابت كناره گیری كرد و الحق و الانصاف در این دوره از انتخابات ، سرنوشت ساز شد و او مصطفی معینی آرانی بود . 
در این دوره از انتخابات شهروندان خوش فكر آران و بیدگل با هوشمندی و كیاست و خردورزی و اجماع ، بی سر و صدا ، مصطفی معینی یكی از نامزدهای محلی خود را به كناره گیری از رقابت ترغیب كردند تا نامزد دیگر برخاسته از این شهرستان به نام عباسعلی منصوری ، به تنهایی هماورد 13 نامزد منتسب به كاشان شود . 
انتخابات به خوبی برگزار و با پایان آن شمارش آرا آغاز شد تا این كه در ساعت 4 بامداد شنبه 13 اسفند همه از نتایج این دوره از انتخابات شگفت زده شدند چرا كه 4 نامزد ( منتسب به كاشان ) كه گمان می کردند یكی از آنان پیروز رقابت ها خواهد بود ، از راهیابی به مجلس بازماندند و نتوانستند یك چهارم آرای این حوزه انتخابیه را كسب كنند. 

در روز انتخابات بیش از 40 هزار رای مردم این حوزه انتخابیه به سبد 10 نفر از نامزدهایی ریخته شده بود كه شانسی برای پیروزی نداشتند و همین افتراق و پراكندگی آرا « در شهرستان كاشان » باعث شد عباسعلی منصوری آرانی با كسب بیش از 49 هزار رای از مجموع بیش از 185 هزار رای ( یعنی بیش از یك چهارم مجموع آرای این دو شهرستان یا حدود 27 درصد آرا ) نماینده مردم حوزه انتخابیه كاشان و آران و بیدگل شود . 
پیروزی عباسعلی منصوری آرانی گرچه در ابتدا باعث بهت و حیرت كاشانی ها شد اما خیلی زود آن را پذیرفتند و به نتیجه انتخابات تمكین کردند و  پیروزی او را تبریك گفتند و از فردای انتخابات او را به نشست ها و مجالس رسمی و غیررسمی خود دعوت كردند .

7 خرداد 1391 اولین روز فعالیت دوره نهم مجلس شورای اسلامی بود و  اکنون دو سال از  آن روز و از آغاز به کار آقای عباسعلی منصوری به عنوان نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در خانه ملت گذشته است .  
در نقد عملکرد آقای منصوری به عنوان نماینده محترم کاشان و آران و بیدگل در دو سال گذشته باید گفت :

1-  وی كرسی ساکت کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی را با نطق های میان دستور خود باصدا کرد و البته این صدا وقتی بلندتر می شود که جناب نماینده در خصوص طرح ها و لوایح مختلف سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، بهداشتی و ... « در صحن علنی مجلس »  مثل بقیه نمایندگان نظریات کارشناسی خود را ارائه کند .
    
2-  آقای منصوری با ریاست مجمع نمایندگان استان اصفهان و همچنین عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ،  كرسی کاشان و آران و بیدگل را بر کرسی نمایندگان دیگر استان اصفهان تفوق و برتری بخشید .

3-   او در مراجعات و ملاقاتهای خود خوش رویی و امیدبخشی را از موکلان خود دریغ نمی کند .

4- منصوری با رسانه های کشور به خوبی می جوشد ، رویدادهای داخلی و خارجی را رصد می کند و  برداشت و تحلیل و تفسیر خود را از مسائل روز در  رسانه ها و مطبوعات بازتاب می دهد .
    
5-  وی در مقابل انتقادات رسانه های محلی ابرو در هم نمی کشد و اخم نمی کند اما با این شیوه می خواهد بی اعتنایی و بی تفاوتی خود را به برخی انتقادات و نقدهای رسانه ای نشان دهد .
    
6-  آقای منصوری در این دو سال سعی کرد در موضع گیری های سیاسی ، خود را نماینده ای مستقل یا معتدل نشان دهد و به راست و چپ منحرف نشود اما تکرار و اصرار در بیان برخی مواضع ، سمت و سوی نگاه و تفکرات او را عیان ساخت .  
مثلا او تمایل نداشت نامش در کنار 111 نماینده دیگری باشد که برای نقد رسانه ای تواقفنامه ژنو به ضرغامی نامه نوشتند اما برای لغو ناموجه مراسم سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در بروجرد نامه تذکر به وزیر کشور را امضا کرد .

7- او نشان داد برای پیشرفت دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل بی خیال نیست و آرام و قرار ندارد ولی وکالت او برای مردم این دو شهرستان چونان پدری است که دو فرزند بالغ و  نابالغ دارد یکی را بی نیاز از مهر پدری و دیگری را مستحق نوازش و کمک و همراهی پدر می داند .
       
8-  آقای منصوری خود را « فعال تر از نمایندگان قبلی و به اصطلاح مشکل گشای شهرستان کاشان » معرفی می کند که البته اثبات این دعوی و قیاس فعالیت نمایندگان پیشین و فعلی ، نیاز به مستندسازی دفتر ایشان و تایید مردم و مسئولان شهرستان کاشان دارد البته نمی توان برخی زحمات آقای منصوری را در حق مردم کاشان نادیده گرفت که نمونه بارز آن تلاش برای اجرایی شدن قانون بازنشستگی پیش از موعد حدود 100 کارگر نساجی کاشان و آران و بیدگل بود .
    
9- او  خود را همگام و همدل با مسئولان طراز اول کاشان نشان می دهد اما در همگرایی و تعامل با آنان هنوز راههای نرفته ای در پیش دارد ...     وقتی آقای منصوری یکبار مسئولان کاشان را بر سر معامله زمین های یحیی آباد با اراضی سفیدشهر زیاده‌خواه می داند  ، یکبار از دادن نمره خوب به مدیران کاشان امتناع می کند یا مسئولانی را که به استقبال و بدرقه 6 نماینده پارلمان سوئیس نیامده بودند سنگ انداز و نابالغ در امور سیاسی و ترسو خطاب می کند آیا می توان پذیرفت که او  با مسئولان کاشان کاملاً هماهنگ و همگام و همراه است ؟! 
    
10- آقای منصوری بر خلاف نمایندگان پیشین علاقمند به تبلیغ است ، او پارسال در وب سایت شخصی اش ، خود را از « معدود سیاسیونی » دانست که آمدن هاشمی رفسنجانی به انتخابات را پیش بینی کرده بود  یا مثلا در زیر بنرهایی که برای سالروز مرگ سهراب سپهری چاپ و در شهر کاشان نصب شده بود در امضای خود تاکید کرده بود « دکتر عباسعلی منصوری نماینده کاشان ... » به ظاهر آقای منصوری از تبلیغات اینچنینی و با این حربه به منظور مقابله با مخالفان و منتقدان خود استفاده می کند .

11- واکنش آقای منصوری با کنش ها و برخی جبهه گیری ها در حوزه انتخابیه اش در دو سال گذشته متفاوت بود ، او مخالفت حزب الله و نیروهای ارزشی کاشان با سفر احتمالی جک استراو به این شهر را برنتافت و آنان را افراطی و ورشکسته سیاسی خواند اما در برابر مخالفت حزب الله و خانواده های شهدا آران و بیدگل در خصوص پیشنهاد دفن ریچارد فرای در این شهر سکوت کرد و هیچ موضعی نگرفت و ... 
                  
به هر حال صرف از نظر از درستی یا نادرستی این برداشت و تحلیل ، 2 سال دیگر به پایان دوره نهم نمایندگی کاشان و آران و بیدگل در مجلس باقی است و  این 2 سال به سرعت طی می شود و در پایان این فرصت ، باز این مردم خواهند بود كه بر اساس عملکرد شخص آقای منصوری تصمیم خواهند گرفت و اراده خود را برای ابقا یا پایان دوره نمایندگی او نشان خواهند داد .
نوع مطلب :
برچسب ها : نگاهی به 2 سال نمایندگی کاشان در مجلس شورای اسلامی، انتخابات، منصوری، م، شانسی، عباسعلی منصوری آرانی گرچه، استان اصفهان،
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر